Komplexní podpora HZS ČR pro výuku Ochrany člověka za běžných rizik a mimořádných událostí na 2. stupni základních škol

TŘETÍ ROČNÍK A JAK DÁL

[24.04.2021] Vážení učitelé a čtenáři našeho webu, jak jste si již někteří všimli, máte k dispozici materiál pro osmý ročník projektu Hasiči pro školy. Je zaměřený na požáry, jejich prevenci a zdolávání. Ze zdravotnické složky obsahuje výukovou hodinu, zaměřenou na popáleniny a další poranění kůže. K dispozici ke stažení je a interaktivní prezentace a příručka pro učitele.

TŘETÍ MÍSTO V PRESTIŽNÍ ANKETĚ

[29.01.2021] Coronavirová pandemie se dotkla životů nás všech. Nejinak tomu bylo i v případě prestižní ankety Hasič roku, kterou každoročně vyhlašuje Ministerstvo vnitra.

ZAJÍMAVÝ ČLÁNEK (NEJEN) O NAŠEM PROJEKTU

[11.02.2020] V únoru vyšel v MF DNES zajímavý článek o znalostech dnešních dětí v oblasti běžných rizik a mimořádných události.

KDY BUDE K DISPOZICI TŘETÍ ROČNÍK PROJEKTU?

[11.02.2020] Třetí ročník projektu Hasiči pro školy bude pojednávat o požárech a ke stažení bude nejpozději ve středu 22. dubna 2020. Na toto datum je rovněž opět naplánováno jeho slavnostní předání učitelům.

Vysoké ocenění pro spolupracující pedagožku

[11.11.2019] Ve čtvrtek 31, října 2019 byly na zámku ve Zbirohu slavnostně uděleny služební medaile Hasičského záchranného sboru České republiky.

Prezentace projektu pro hasiče z Jižní Koreje

[04.10.2019] Autoři projektu „Hasiči pro školy“ byli v průběhů prázdnin požádáni Velvyslanectvím Korejské republiky o prezentaci projektu pro zástupce hasičů z Jižní Koreje.

Pozvánka na odborný seminář

[25.8.2019] Pokud se chcete podrobně seznámit s projektem Hasiči pro školy, tak máte jedinečnou příležitost.

Druhý ročník projektu k dispozici

[16.4.2019] V pátek 12. dubna 2019 byl slavnostně předán druhý ročník projektu Hasiči pro školy.

Záštita ministra vnitra nad druhým ročníkem projektu

[4.4.2019] Ministr vnitra Jan Hamáček se rozhodl udělit projektu Hasiči pro školy osobní záštitu.

CO NÁS ČEKÁ V ROCE 2019?

[12.01.2019] Zanedlouho to bude rok, co byl projekt Hasiči pro školy spuštěn. V letošním roce připravujeme evaluační systém pro školy.

AKTIVNÍ ŠÍŘENÍ PROJEKTU

[01.11.2018] Od slavnostního spuštění projektu se snažíme jej aktivně šířit mezi pedagogy i další odbornou veřejnost. V letošním roce byl ideový koncept projektu Hasiči pro školy prezentován na několika velkých konferencích napříč republikou.

Další ročník se pomalu rýsuje

[23.07.2018] I o prázdninách pokračují práce na materiálu pro další ročník.

Konference Bezpečná škola 2018

[01.06.2018] Projekt Hasiči pro školy na významné konferenci.

POŽÁRY.CZ - rozhovor

[26.4.2018] Projekt „Hasiči pro školy“ pomůže se vzděláváním na druhém stupni základních škol. Rozhovor pro Požáry.CZ poskytli Iva Karafiátová z HZS Ústeckého kraje a Adam Fuksa z HZS Zlínského kraje.

Slavnostní představení projektu

[13.4.2018] Hasičský záchranný sbor ČR dnes u příležitosti pátku 13. a Dne požární bezpečnosti představil a odstartoval v Základní škole Elišky Krásnohorské v Ústí nad Labem vzdělávací projekt „Hasiči.

SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ

[4.4.2018] Slavnostní představení projektu proběhne v pátek 13. dubna 2018 na Základní škole Elišky Krásnohorské v Ústí nad Labem.

ZÁŠTITA NAD SPUŠTĚNÍM PROJEKTU

[4.4.2018] Nad slavnostním představením projektu Hasiči pro školy převzal osobní záštitu náměstek ústředního školního inspektora PhDr. Ondřej Andrys, MAE.

Ocenění autorky projektu

[1.4.2018] Jedné z autorek tohoto projektu byla udělena Cena náměstka za významný přínos ve školství v Ústeckém kraji.