Nultá hodina autoškoly

[27.02.2024 ] Výstupy projektu Hasiči pro školy jsou použitelné i pro jiné cílové skupiny, než jsou pouze děti na druhém stupni základních škol. Od roku 2023 se podílí Hasičský záchranný sbor České republiky ve spolupráci s BESIPem na projektových dnech se zaměřením na střední školy.

DALŠÍ MOŽNOSTI VYUŽITÍ VÝUKOVÉHO MATERIÁLU

[08.12.2022 ] Projekt Hasiči pro školy byl využit v rámci mimoškolního vzdělávání, a to konkrétně pro cílovou skupinu osob se zdravotním postižením.

Materiál pro slabozraké děti

[11.12.2021] Příslušníci Hasičského záchranného sboru hlavního města Prahy před nedávnem vydali již druhý díl publikace „Hasiči radí“, která je určena pro slabozraké děti.

BRANNÁ VÝCHOVA BYLA POVINNOST. DNES DĚTEM VE ŠKOLÁCH CHYBÍ.

[15.08.2021] Ve středu 11. srpna 2021 vyšel v celostátním vydání Deníku článek o výchově a vzdělávání dětí v bezpečnostních problematikách.

TŘETÍ ROČNÍK A JAK DÁL

[24.04.2021] Vážení učitelé a čtenáři našeho webu, jak jste si již někteří všimli, máte k dispozici materiál pro osmý ročník projektu Hasiči pro školy. Je zaměřený na požáry, jejich prevenci a zdolávání. Ze zdravotnické složky obsahuje výukovou hodinu, zaměřenou na popáleniny a další poranění kůže. K dispozici ke stažení je a interaktivní prezentace a příručka pro učitele.

TŘETÍ MÍSTO V PRESTIŽNÍ ANKETĚ

[29.01.2021] Coronavirová pandemie se dotkla životů nás všech. Nejinak tomu bylo i v případě prestižní ankety Hasič roku, kterou každoročně vyhlašuje Ministerstvo vnitra.

ZAJÍMAVÝ ČLÁNEK (NEJEN) O NAŠEM PROJEKTU

[11.02.2020] V únoru vyšel v MF DNES zajímavý článek o znalostech dnešních dětí v oblasti běžných rizik a mimořádných události.

KDY BUDE K DISPOZICI TŘETÍ ROČNÍK PROJEKTU?

[11.02.2020] Třetí ročník projektu Hasiči pro školy bude pojednávat o požárech a ke stažení bude nejpozději ve středu 22. dubna 2020. Na toto datum je rovněž opět naplánováno jeho slavnostní předání učitelům.

Vysoké ocenění pro spolupracující pedagožku

[11.11.2019] Ve čtvrtek 31, října 2019 byly na zámku ve Zbirohu slavnostně uděleny služební medaile Hasičského záchranného sboru České republiky.

Prezentace projektu pro hasiče z Jižní Koreje

[04.10.2019] Autoři projektu „Hasiči pro školy“ byli v průběhů prázdnin požádáni Velvyslanectvím Korejské republiky o prezentaci projektu pro zástupce hasičů z Jižní Koreje.

Pozvánka na odborný seminář

[25.8.2019] Pokud se chcete podrobně seznámit s projektem Hasiči pro školy, tak máte jedinečnou příležitost.

Druhý ročník projektu k dispozici

[16.4.2019] V pátek 12. dubna 2019 byl slavnostně předán druhý ročník projektu Hasiči pro školy.

Záštita ministra vnitra nad druhým ročníkem projektu

[4.4.2019] Ministr vnitra Jan Hamáček se rozhodl udělit projektu Hasiči pro školy osobní záštitu.

CO NÁS ČEKÁ V ROCE 2019?

[12.01.2019] Zanedlouho to bude rok, co byl projekt Hasiči pro školy spuštěn. V letošním roce připravujeme evaluační systém pro školy.

AKTIVNÍ ŠÍŘENÍ PROJEKTU

[01.11.2018] Od slavnostního spuštění projektu se snažíme jej aktivně šířit mezi pedagogy i další odbornou veřejnost. V letošním roce byl ideový koncept projektu Hasiči pro školy prezentován na několika velkých konferencích napříč republikou.

Další ročník se pomalu rýsuje

[23.07.2018] I o prázdninách pokračují práce na materiálu pro další ročník.

Konference Bezpečná škola 2018

[01.06.2018] Projekt Hasiči pro školy na významné konferenci.

POŽÁRY.CZ - rozhovor

[26.4.2018] Projekt „Hasiči pro školy“ pomůže se vzděláváním na druhém stupni základních škol. Rozhovor pro Požáry.CZ poskytli Iva Karafiátová z HZS Ústeckého kraje a Adam Fuksa z HZS Zlínského kraje.

Slavnostní představení projektu

[13.4.2018] Hasičský záchranný sbor ČR dnes u příležitosti pátku 13. a Dne požární bezpečnosti představil a odstartoval v Základní škole Elišky Krásnohorské v Ústí nad Labem vzdělávací projekt „Hasiči.

SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ

[4.4.2018] Slavnostní představení projektu proběhne v pátek 13. dubna 2018 na Základní škole Elišky Krásnohorské v Ústí nad Labem.

ZÁŠTITA NAD SPUŠTĚNÍM PROJEKTU

[4.4.2018] Nad slavnostním představením projektu Hasiči pro školy převzal osobní záštitu náměstek ústředního školního inspektora PhDr. Ondřej Andrys, MAE.

Ocenění autorky projektu

[1.4.2018] Jedné z autorek tohoto projektu byla udělena Cena náměstka za významný přínos ve školství v Ústeckém kraji.